27. hrvatski festival jednominutnih filmova
27th Croatian One-Minute Film Festival
29.05. – 02.06.2019.

11. HRVATSKA REVIJA JEDNOMINUTNIH FILMOVA 23. - 24. svibnja 2003.

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žiri/Jury:

Jacqueline Pante, Italija / Italy
Olga Štiplova, Češka / Czech Republic
Olinka Vištica, Hrvatska / Croatia
Katarina-Zrinka Matijević-Veličan, Hrvatska / Croatia

 

Prva nagrada

SAMO NESPORAZUM
autor: Damira Tomića, VIDEOKLUB MURSA, Osijek

nesporazum

 

 

 

 

 

Druga nagrada

GIRLFLESH
autori: Ragnar Hultgren, Esther Ericcson, Karl-Johana Forssa, Gabriel Watson, SAMOSTALNI AUTOR, Švedska

girlfelsih

 

 

 

 

 

Treća nagrada

LA VITTA É BELLA
autori: Armando i Claudio Alberti, SUPER OTTO VIDEOCLUB MERANO, Italija

lavitaeb

 

 

 

 

 

Nagrada UNICA-e

THE SHADOW OF LIFE,
IRANIAN YOUNG CINEMA SOCIETY, Iran

 

Nagrada publike

FROGSDAY,
autor: Tomislav Vujić, SAMOSTALNI AUTOR, Požega
Nagrada Galerije Beck

QT BUYER,
autori: Vladislava Kneževića i Jasenka Rasola, A KENGES PRODUCTION, Zagreb

 

Nagrada Galerije Hajdarović

WATER VERSION,
autori: Tanje Šango i Veljka Segarića, O.R.D.R., Zagreb.

 

Službeni program/Official Programme

1. HEADWIND
Tron Artzen (r, sc), Marius M. Gulbrandsen (k), SAMOSTALNI AUTOR, Norveška
2. U MOJOJ GLAVI
Valentina Orešić, VIDEO KLUB CENTRA ZA KULTURU NOVI ZAGREB, Zagreb
3. GOLEMOTO OČEKUVANJE (The Great Expectation)
Vlado Atkovski, SAMOSTALNI AUTOR, Makedonija
4. JOHN @
Ivica Brusić (r, sc, mt), Sanjin Srok (k), SAMOSTALNI AUTOR, Rijeka
5. ORIGAMI
Ian Halliwell, SAMOSTALNI AUTOR, Velika Britanija
6. PARIS EST PARIS (This is Paris)
Alessio Zerial, SUPER OTTO VIDEOCLUB MERANO, Italija
7. FUTURE
Igor Medić (r, sc), Darko Bućan (k, mt), Zdravko Virovec (ton), MALA ŠKOLA CRTANOG FILMA – ZAGREB-FILM d.o.o., Zagreb
8. EROTISCHES ZUR NACHT (Erotique feeling at night)
Martin Blankeburg, BDFA, Njemačka
9. MINUTA PRIJE BUĐENJA
Davor Međurečan (r, sc, k, mt), Mak Jovanović (ton), SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb
10. MINOR SCALE
Sergey Stefanovich (r, sc, k, mt), Yuri Brencis (ton), VLI EXPERIMENTAL, Velika Britanija
11. PAKLENI STROJ
Jan Hyan (r, k), Milan Macut (mt), DOM MLADIH, Rijeka
12. SWEDEN
Bernhard Benoot, SPOTLICHT LOCHRISTI, Belgija
13. SAMO NESPORAZUM
Damir Tomić, VIDEO KLUB „MURSA“, Osijek
14. FLOWER PATH
Lia Daushvili (r), Sopiko Daushvili (sc), Aleksandr Cogilashvili (k, mt), FILMSTUDIO „PAPER CRANE“, Gruzija
15. SEX
Luka Stamać, AUTORSKI STUDIO FFV, Zagreb
16. STADTRUNDFAHRT NICHT FÜR SCHÜLER
Fumiko Matsuyama, SAMOSTALNI AUTOR, Njemačka
17. TAJNA
Tanja Antonić (r, sc, ton), Maja Dolenec (r, sc, k, ton), Josipa Kotromanović (mt), UČITELJSKA AKADEMIJA, Zagreb
18. RADIOACTIVE MAN
grupa autora, METALUNA, Velika Britanija
19. FROGSDAY
Tomislav Vujić, ZOO COMPANY, Požega
20. GIRL FLESH
Ragnar Hultgren, Esther Ericcson, Karl-Johan Forss, Gabriel Watson, SAMOSTALNI AUTOR, Švedska
21. EDITING PERFORMANCE
Jere Gruić (r, sc, k), Damir Žitko (sc), Slavica Tadin Ljubić (mt), Igor Lušić (ton), KINO KLUB „SPLIT“, Split
22. DVA V PARKU
Ivo Renotiére, SAMOSTALNI AUTOR, Češka
23. ON-LINE KISSES
Slave Lukarov (r, sc, mt), Ivan Klepac (r, sc, mt), Tomas X (k), Monika Gajić (mt, ton), Mio X (ton), Bojan X (ton), VPEG PROJEKT, Zagreb
24. NO PROBLEM
René Lang, SURSEE, Švicarska
25. CESTA
Maša Škalec (r, sc, k, mt), Mirta Puhlovski (sc), SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb
26. MA PRÉFERÉE
Pierre Michel (r, mt), Daniel Dartois (sc), Jeannick Michel (k, ton), ATELIER CINE VIDEO ACIS8, Francuska
27. THE REUNION
Walter Gilmore (r, k, mt, ton), Pamela Gilmore (sc), LOS ANGELES CINEMA CLUB, SAD
28. ŠTO ŽENA MOŽE
Katarina Starčević (r, sc), Danijela Prpić (r, sc), Leon Pohilj (k), Daniel Franjić (mt, ton), GFR FILM-VIDEO, Požega
29. THE SHADOW OF LIFE
IRANIAN YOUNG CINEMA SOCIETY, Iran
30. WWW
Mario Papić, FAGEP, Samobor
31. EN ATTENDANT VLADIMIR
Senadin Begtašević (r, sc), Zoran Krezić (k), Sead Đikić (mt), Mustafa Alikadić (ton), SAMOSTALNI AUTOR, BIH
32. JEALOUS DREAM
Mladen Burić, KINO KLUB „ZAGREB“, Zagreb
33. NAJSLATKO
Viktor Shtervinski (r, sc, k), Mitze Chapovski (r, k, mt), Daniel Isjanovski (r, ton), AKADEMSKI KINO KLUB „SKOPJE“ , Makedonija
34. PRELAZAK IZ CARSTVA NUŽNOSTI
Rajko Grlić (r, sc, k, ton), David Urano (mt), POŽEŠKI ZET, Zagreb
35. KITCHEN SINK OPERA
Sean Reynard, SAMOSTALNI AUTOR, Njemačka
36. BEZ NAZIVA (2003)
Simon Bogojević Narath, A KENGES PRODUCTION, Zagreb
37. HEIMWÄRTS
Frank Dietrich, VIDEOFILMER SENFTENBERG, Njemačka
38. BALTHAZAR
Ivan Šeremet, SAMOSTALNI AUTOR, Slavonski Brod
39. PIXI...LATE
Keith Head (r, sc, mt, ton), Alison Head (k), MEM INC., Australija
40. INOUT
Lina Kovačević (r, sc), Ivan Slipčević (k, mt, ton), Danijel Gržin (mt, ton), SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb
41. VANA VESKIMEES
Anna Bykova (r, k), Feliks Mangus (r, sc, mt), Tanja Revnivtseva (r, k), STUUDIO MEKSVIDEO, Estonija
42. VELIKO IŠČEKIVANJE
Dijana Bošnjak (r, sc), Leon Pohilj (k), Dino Paškvan (mt), GFR FILM-VIDEO, Požega
43. LA VITA É BELLA
Armando & Claudio Alberti, SUPER OTTO VIDEOCLUB MERANO, Italija
44. QT BUYER
Vladislav Knežević (r, sc, mt, ton), Jasenko Rasol (k), A KENGES PRODUCTION, Zagreb
45. EEN BRUG TE HOOG!
Martin van der Burght, SAMOSTALNI AUTOR, Nizozemska
46. THE STORY OF A STAR
grupa autora, METALUNA, Velika Britanija
47. WATER VERSION
Tanja Šango (r, sc), Veljko Segarić (mt), O.R.D.R., Zagreb
48. DUELL
Kober and Kober, SAMOSTALNI AUTOR, Austrija

Please publish modules in offcanvas position.